Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.
Istotnym elementem programu jest uświadomienie dzieciom różnego rodzaju niebezpieczeństw, oraz nauczenie jak ich unikać, i jak postępować w razie ich zaistnienia.
Program podzielono na 5 tematów:
• Bezpieczny w szkole
• Bezpieczny na drodze
• Bezpieczny w domu
• Bezpieczeństwo w Internecie
• Bezpieczne relacje z rówieśnikami
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” włącza w akcję także rodziców, dla których przygotowano praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Pierwszoklasisty w formie prezentacji.
Uczniowie rozwiązali Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, który sprawdził ich wiedzę i utrwalił wiadomości dotyczące bezpieczeństwa. Otrzymaliśmy Certyfikat i dyplomy.