Szanowni Rodzice! W ramach realizacji projektu „Podziel się książką”, w naszym przedszkolu została zainicjowana akcja polegająca na bezpłatnej wymianie książek. Każde dziecko wraz z rodzicami może przynieść swoje ” wyczytane” książki i zostawić je w specjalnie zorganizowanym w holu przedszkola Kąciku Książki Przechodniej. Wszyscy chętni mogą też zabrać z półek wybraną książkę do domu, a po przeczytaniu odnieść ją na swoje miejsce. Akcja nawiązuje do idei krążącej książki, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 r. Jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (wymiana książek, ksiażko- krążenie, książka w podróży). Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa, ruchoma biblioteka bez własnej siedziby i kart bibliotecznych. Serdecznie zapraszamy do przynoszenia i wymiany książkowej oraz do czytania dzieciom książek!