W naszej szkole prowadzona jest innowacja z języka angielskiego oraz języka niemieckiego :
„Tradycje i kultura w krajach angielsko – i niemieckojęzycznych”. Innowacje prowadzą Pani Anna Korbut oraz Pani Dagmara Dwornik.
W ramach innowacji przeprowadzone są lekcje dotyczące świąt obchodzonych w tych krajach.
W klasie 3 oraz 7 uczniowie poznali tradycje związane z obchodami Halloween. W okresie Bożego Narodzenia rozmawialiśmy, we wszystkich klasach, na temat obchodów świąt w krajach na całym świecie. Z tej okazji odbył się konkurs bożonarodzeniowy w kategorii: plakat, pokaz slajdów oraz ozdoby świątecznej. I tym razem I miejsce zajął Kacper Galas z klasy 7a, który przygotował wspaniałą gazetkę ścienną o tradycjach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii.
Z języka niemieckiego odbył się konkurs dotyczący jednego kraju niemieckojęzycznego (Deutschland, Osterreich, die Schweiz, Liechtenstein). Najciekawszy plakat wykonał Kacper Galas.
W ramach innowacji pt: „Kreatywny i efektywny niemiecki” Pani Dagmara Dwornik prowadzi koło dla ucznia uzdolnionego.