Podsumowanie II modułu
Uczniowie z klasy I b i uczennice z Grupy Socjoterapeutycznej szkoły podstawowej, działającej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu zakończyli realizację II modułu projektu „ Emocja” – WYOBRAŹNIA. Wykonaliśmy zadania, które pobudziły wyobraźnię i doskonaliły umiejętność współdziałania. Jeszcze w szkole rozmawialiśmy o tym, czym jest wyobraźnia i jak można ją kształtować, tworząc kolorową mapę myśli.

Super bawiliśmy się w zabawie słownej wymyślając nowe słowa, takie których nie ma w naszym języku polskim. Zainspirowani opowiadaniem „ Żółty balonik” – niestety już w formie zdalnej- tworzyliśmy baloniki naszych marzeń. Mając moc wyobraźni, dziewczęta przygotowały dla pierwszaków krótkie filmiki instruktażowe – jak krok po kroku zrobić łatwe orgiami np. myszkę, kota. Wspólnie z pierwszakami oglądałyśmy film „ Czarownica na miotle”, z którego dowiedziałyśmy się, że najważniejsza jest przyjaźń, współpraca i chęć dzielenia. Wykonałyśmy świąteczną dekorację na korytarzu szkolnym z życzeniami dla całej społeczności szkolnej. Podsumowaliśmy nasze spotkania przy pomocy tzw „gadającej ściany”, gdzie każdy mógł podzielić się emocjami, które towarzyszyły mu w trakcie ćwiczeń .

A Emocji było dużo jak zawsze 🙂