28 września 2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu zorganizowano „GMINNY MARSZOBIEG” w piżamach dla uczniów z klas 1- 3 z gminy Libiąż. Dlaczego piżamy? Ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Ten dzień był dniem empatii, solidarności z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.
W piżamowym dniu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazie strażackim, w którym przypomnieli sobie o zasadach alarmowania właściwych służb oraz działaniu w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia.
Piżamowy Marszobieg uczniowie rozpoczęli od rozgrzewki na Placu Słonecznym i wspólnego aerobiku. Następnie przemaszerowali wspólnie na teren Orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu.
Całą imprezę uświetniło przybycie gości: Myszki Minnie i Myszki Miki. Po zawodach dzieci otrzymały nagrody.
Dziękujemy za udział: Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkole Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.
Szczególne podziękowania należą się naszym organizatorom p. Karolinie Zontek, p. Lidii Sendorek, p. Renacie Czulińskiej p. Bogusławie Majewskiej, klasie 6c oraz sponsorom:
p. Karolinie Zontek, p. Lidii Sendorek, p. Dorocie Bużyk, Urzędowi Miasta Libiąż, p. Piotrowi Klupie, strażakom z OSP „Moczydło”, p. Dawidowi Kiełbikowi.