Klasa 1b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu zrealizowała pierwszy moduł – jesienny pt. „Mała chmurka w krainie drzew” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z Klasą. Lekturki spod chmurki”.  Wykonaliśmy plastelinowe „ Czytusie” i czytelnicze drzewo. Założyliśmy lekturniki  , a w naszej klasie zagościła chmurka Tosia. Do realizacji modułu wybraliśmy lekturę „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak. W ramach wyzwania ekologicznego wybraliśmy się na wycieczkę do lasu.  Posadziliśmy nasze drzewo-kasztanowca. Słuchając piosenki „Ekologiczne reggae” wyturlaliśmy magiczne drzewa i stworzyliśmy wspólnie lapbooka. Dowiedzieliśmy się też, oglądając zaproponowane filmy,  jakie wielkie znaczenie mają drzewa.