#jestesmyrazem 2.12-5.12
?Poniedziałek:
Starszaki wypuściły w powietrze kolorowe balony z helem, tym samym rozpoczynając wspaniały, integracyjny tydzień w przedszkolu.
Akcja „Na niebiesko” – przedszkolaki okazały wsparcie dla osób dotkniętych autyzmem na całym świecie.
?Wtorek:
„Idą święta” – wspólne wykonywanie świątecznych ozdób?, integrowanie się z rówieśnikami. Pogadanka o tym, jak istotne są wspólne przygotowania do świąt, a także współdziałanie w grupie każdego dnia.
Tworzenie instrumentów do występu – grzechotki w grupie starszaków
.
?Środa:
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
?Olimpiadek integracyjny – gry i zabawy sportowe w grupach natomiast grupy starsze – przeszły do szkoły na zabawy sportowe z klasami I-III.
?Tor przeszkód – zmysł wzroku i koordynacja ruchowa – przedszkolaki utożsamiając się z osobami z uszkodzoną sprawnością ruchową pokonywały liczne przeszkody, a także prowadziły swoich rówieśników za rękę – „Jak to jest, kiedy nie widzę?”
? Odnajdywanie ukrytych i zasypanych koralików w miseczce – zmysł dotyku. Przedszkolaki poprzez utrudnione odnajdywanie koralików utożsamiały się z osobami z osłabioną motoryką małą.

? Język migowy wśród głuchoniemych. Przedszkolaki uczyły się „Dzień dobry i do widzenia” . ?
?Kod Braille’a – odszukiwanie za pomocą dotyku napisów alfabetu dla osób niewidomych, na opakowaniach po lekarstwach oraz na numerach sal przedszkolnych. ?
?Pogadanki w grupach „Jesteśmy różni, a jednak tacy sami”, „Jak możemy pomóc innym?”
?Solidarni wobec osób z Zespołem Downa. W tym dniu odbyła się przedszkolna parada skarpetek nie do pary ???
?Czwartek:
Wspólne ubieranie choinek w grupach ??