„Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie, niż samego siebie.” – Josh Billings

Grupa II uwielbia zwierzęta, a w szczególności pieski! W piątek i poniedziałek obchodziliśmy Dzień Kundelka.

„Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem…”

Tak śpiewał Adaś z Akademii Pana Kleksa. Teraz dzieci z grupy II wiedzą jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować. W czasie zajęć dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami. Poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, dowiedziały się jak chronić się w razie ataku.

Zajęcia te dały dzieciom wiele radości, były pouczające, rozwinęły u dzieci empatię oraz poczucie odpowiedzialności. Wspólna praca plastyczno – techniczna oraz zabawy ruchowe dotyczące czworonożnych przyjaciół, po raz kolejny ukazały w grupie obecność współpracy, koleżeństwa i więzi.