Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 13.01.2022r. uczniów naszej szkoły odwiedził policjant – dzielnicowy sierż. sztab. Sebastian Machała, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie przerwy zimowej.
Celem spotkania było uświadomienie uczniom niebezpiecznych dla życia sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny obrazujące omawiane zagadnienia. Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.
Wszystkim uczniom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.