” Czary mary,czary mary!
To są rzeczy nie do wiary!
Słońce świeci, deszczyk pada,
Czarownica się pojawia!
Czary mary,czary mary!
Będzie zaraz mieszać w kotle!

” Czary mary,czary mary!
To są rzeczy nie do wiary!
Słońce świeci, deszczyk pada,
Czarownica się pojawia!
Czary mary,czary mary!
Będzie zaraz mieszać w kotle!

Nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mętkowa. Zaprezentowały przedszkolakom jak wygląda strój krakowski. Wykonały razem z dziećmi tradycyjne staropolskie ozdoby choinkowe.
Było to bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy za pokazanie przedszkolakom tradycji naszego regionu.

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia – Mikołajki.![]()
Przedszkolaki nie mogąc się doczekać wizyty św. Mikołaja postanowiły napisać do niego list.
Wszyscy wrzucili listy do magicznej skrzynki.![]()
![]()
Teraz już tylko czekamy na wizytę świętego. ![]()

Pluszowy miś
to nie tylko kultowa zabawka na całym świecie, ale i niezastąpiona przytulanka, towarzysz zabaw, pocieszyciel w smutnych chwilach, a przede wszystkim przyjaciel wszystkich dzieci.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki również z wielką przyjemnością uczciły to święto i z tej okazji przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela-milutkiego, mięciutkiego i puchatego misia![]()
![]()
![]()
. W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i rymowanki o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach. Nie zabrakło konkursów, quizów i zgadywanek o słynnych misiach występujących w znanych bajkach. Przedszkolaki również uczestniczyły w zajęciach ruchowych ze swoimi misiami oraz wykonywały prace plastyczne. Chętne dzieci mogły także skosztować pysznego przysmaku wszystkich misiów- słodkiego miodku. ![]()
![]()
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Dominika Gałuszkę – Doktora Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu ![]()
oraz Panią Renatę Witkowską – Studentkę II roku Ratownictwa Medycznego w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu ![]()
Nasi wspaniali goście opowiedzieli dzieciom o pracy Ratownika Medycznego ![]()
![]()
oraz pomogli zapamiętać bardzo ważne numery alarmowe:![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
oraz ![]()
![]()
![]()
![]()
Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków była możliwość udzielenia pomocy rannemu misiowi
poprzez założenie opatrunku
oraz zapoznanie się z urządzeniami medycznymi potrzebnymi do udzielania pomocy poszkodowanym ![]()
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym gościom za przygotowanie wspaniałego spotkania z tak ważnym na co dzień tematem.
