Odwiedziny dietetyka

Zdrowie i sport idą w parze! – wizyta młodego dietetyka – Kacper Kikla w naszym przedszkolu! 🍎💪

Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy niezwykłego gościa – młodego dietetyka, który na co dzień gra w piłkę nożną! ⚽

Połączył swoje dwie pasje – sport i zdrowe odżywianie – i w ciekawy sposób pokazał dzieciom, jak ważne jest to, co jemy, by mieć siłę do zabawy, nauki i sportu.

Podczas spotkania przedszkolaki:

🥗 dowiedziały się, co jedzą sportowcy, aby być silnymi i pełnymi energii,

🥕 dowiedziały się, dlaczego warto jeść warzywa i owoce,

🥛 poznały produkty, które dają nam energię i pomagają rosnąć,

💧 rozmawiały o tym, dlaczego woda to najlepszy napój,

⚽ a na koniec wzięły udział w krótkim treningu z naszym gościem!

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania i z radością i dużym zaangażowaniem uczestniczyły w treningu sportowym wspólnie z dietetykiem. 🍇

Dziękujemy naszemu gościowi za inspirujące spotkanie i za to, że pokazał przedszkolakom, iż zdrowe odżywianie to pierwszy krok do zdrowia i sportowych sukcesów !Dziękujemy naszemu gościowi za inspirujące spotkanie i za to, że pokazał przedszkolakom, iż zdrowe odżywianie to pierwszy krok do zdrowia i sportowych sukcesów !❤️

czytaj »

Szkoła do hymnu

7 listopada uczniowie klas ósmych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami innych szkół, zgromadzonymi pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, odśpiewali hymn narodowy. W ten sposób uczcili zbliżające się Święto Niepodległości i okazali swoją postawą szacunek dla historii oraz symboli narodowych 🇵🇱💟

Dzień Zdrowego Śniadania

Uczniowie klasy 2b samodzielnie przygotowali zdrowe i kolorowe śniadania, pełne warzyw, owoców i świeżych składników. Podczas wspólnej pracy uczyli się, jak komponować wartościowe posiłki i świetnie się przy tym bawili.