Nasze przedszkolaki biorą udział w gminnej kampanii „Odłóż telefon i żyj”! ![]()
![]()

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu! ![]()
Dzisiejszy dzień był pełen radości, uśmiechów i świątecznej magii! Do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość – Święty Mikołaj!
Dzieci już od rana z niecierpliwością wypatrywały czerwonego płaszcza i dźwięku dzwoneczków… i w końcu się doczekały!
Przedszkolaki przywitały Mikołaja piosenkami i wierszykami, a w zamian otrzymały piękne upominki. Każde dziecko mogło chwilę porozmawiać z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny oraz Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był tak wyjątkowy.
Do zobaczenia za rok! ![]()
![]()

Świąteczna magia w naszym przedszkolu! ![]()
„Stoi w sali choineczka,
Dzieci ją dziś ubierają,
Magii świąt w sercach szukają.
Bombka błyska, gwiazdka świeci,
Radość w oczach mają dzieci.
Niech ta choinka
nam przypomni,
Że święta są już tuż za progiem – w dłoni!”
Dziś w każdej grupie rozbrzmiewał śmiech, kolędy i radosne okrzyki – czas ubierania choinki to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów grudnia.
Motylki
,Misie
, Żabki
i Tygryski
z wielkim zapałem zawieszały bombki, łańcuchy, światełka i własnoręcznie wykonane ozdoby. Każda grupa stworzyła swoją wyjątkową, niepowtarzalną choinkę, która od dziś rozświetla nasze sale i wprowadza nas w świąteczny nastrój.![]()
![]()

Dziś był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy dzień pełen wrażeń! ![]()
![]()
![]()
Grupy Tygryski
i Żabki
odwiedziły sztolnię KWK Janina, gdzie mogły zobaczyć, jak wygląda praca górników „od środka”. Mali odkrywcy z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o podziemnych korytarzach, maszynach i trudach codziennej pracy pod ziemią. Wielką atrakcją była możliwość zbliżenia się do prawdziwego sprzętu górniczego i przymierzenia elementów stroju ochronnego. Ich oczy aż błyszczały z fascynacji! ![]()
![]()
Młodsze grupy Motylki
i Misie
gościły górników w galowym mundurze. Opowiedzieli dzieciom o górniczych tradycjach, symbolach i święcie Barbórki. Przedszkolaki z zaangażowaniem zadawały pytania, a na koniec wręczyły podziękowanie![]()
To był dzień pełen nauki, radości i szacunku dla ciężkiej pracy górników. Dziękujemy KWK Janina za gościnę oraz naszym wspaniałym gościom za ciekawe spotkanie! ![]()
![]()
![]()

Listy do Św. Mikołaja już wysłane!
Od kilku dni w naszym przedszkolu dzieci z wielkim skupieniem i radością pisały swoje listy do św. Mikołaja – pełne marzeń, rysunków i kolorowych ozdób. ![]()
![]()
Gdy wszystkie listy były już gotowe, przedszkolaki dumnie maszerowały do naszej czerwonej mikołajowej skrzynki. Każde dziecko z uśmiechem wrzucało swój list, wierząc, że trafi prosto do Laponii. ![]()
![]()
![]()
Takie chwile tworzą prawdziwą magię świąt – pełną radości, nadziei i dziecięcych marzeń! ![]()
![]()
