#jestesmyrazem 2.12-5.12
📣Poniedziałek:
Starszaki wypuściły w powietrze kolorowe balony z helem, tym samym rozpoczynając wspaniały, integracyjny tydzień w przedszkolu.
Akcja „Na niebiesko” – przedszkolaki okazały wsparcie dla osób dotkniętych autyzmem na całym świecie.
📣Wtorek:
„Idą święta” – wspólne wykonywanie świątecznych ozdób🎄, integrowanie się z rówieśnikami. Pogadanka o tym, jak istotne są wspólne przygotowania do świąt, a także współdziałanie w grupie każdego dnia.
Tworzenie instrumentów do występu – grzechotki w grupie starszaków
.
📣Środa:
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
👉Olimpiadek integracyjny – gry i zabawy sportowe w grupach natomiast grupy starsze – przeszły do szkoły na zabawy sportowe z klasami I-III.
👉Tor przeszkód – zmysł wzroku i koordynacja ruchowa – przedszkolaki utożsamiając się z osobami z uszkodzoną sprawnością ruchową pokonywały liczne przeszkody, a także prowadziły swoich rówieśników za rękę – „Jak to jest, kiedy nie widzę?”
👉 Odnajdywanie ukrytych i zasypanych koralików w miseczce – zmysł dotyku. Przedszkolaki poprzez utrudnione odnajdywanie koralików utożsamiały się z osobami z osłabioną motoryką małą.

👉 Język migowy wśród głuchoniemych. Przedszkolaki uczyły się „Dzień dobry i do widzenia” . 👏
👉Kod Braille’a – odszukiwanie za pomocą dotyku napisów alfabetu dla osób niewidomych, na opakowaniach po lekarstwach oraz na numerach sal przedszkolnych. 👍
👉Pogadanki w grupach „Jesteśmy różni, a jednak tacy sami”, „Jak możemy pomóc innym?”
👉Solidarni wobec osób z Zespołem Downa. W tym dniu odbyła się przedszkolna parada skarpetek nie do pary 🧦🧦😃
📣Czwartek:
Wspólne ubieranie choinek w grupach 🌲🎄