Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

ul. Paderewskiego 2, 32-590 Libiąż
tel/fax: (032) 627-12-03, 624-23-06

LOKALIZACJA

Szkoła mieści się w pięciu pawilonach – 4 dydaktyczne i 1 administracyjno – gospodarczy. Zajmuje powierzchnie 8500m2, na działce o powierzchni ok. 2ha. W obecnym czasie w budynku znajdują się Zespół Szkolno - Gimnazjalny z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, czyli Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. I.J. Paderewskiego, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Zespół Administracyjno Ekonomiczny Szkół i Przedszkoli i Zarząd Mienia Komunalnego. Nauka w szkole odbywa się systemem dwuzmianowym. Szkoła posiada 32 sale lekcyjne, bibliotekę z czytelnią multimedialną, dwie pracownie komputerowe, sale wyposażone są w tablice interaktywne. W szkole znajduje się duża sala gimnastyczna, mała sala gimnastyczna, sala zabaw dla najmłodszych  oraz zespół boisk (boisko wielofunkcyjne, Orlik). Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z siłowni, salki Karate. Integralną częścią szkoły jest świetlica będąca ośrodkiem zajęć pozalekcyjnych i organizatorem czasu wolnego uczniów do niej uczęszczających.
Szkoła jest przystosowane do przyjmowania dzieci niepełnosprawnych. Adaptacja ta obejmuje podjazdy dla wózków inwalidzkich, platformę kroczącą (windę) z poziomu szatni na poziom I, dostosowaną toaletę oraz nadstawki na ubikacje. Ponadto mieści się tu gabinet psychologa i pedagoga, gabinet terapii pedagogicznej i logopedy, obszerne holle, salka z suchym basenem i sprzętem rehabilitacyjnym, stołówka szklona i zaplecza gospodarcze wraz z kuchnią.